Binance Güvenilir mi? (Global / TR)

Binance ‘ın iki farklı borsası olduğu bilinmekte. Bu iki borsanın biri 2017 Temmuz ayında kurulmuş olan ginance global firmasıdır. Bir diğeri ise binance tr borsasıdır. TrBinance olarak da adlandırılan binance TR Eylül 2020 ‘ye sadece Türkiye pazarı için yayına girmiş bir borsadır.

Türklerin malumunuz kripto paralara çok ilgisi olduğu için binance firması swift gibi masraf ve uzun sürelerden Türk müşterileri kurtarmak için Tr Binance borsasını yayına sokmuş ve Ziraat bankası, Vakıfbank gibi bankalardaki yerli hesaplarına Türklerden havale ve eft kabul eder duruma getirmiştir.

Daha önceleri Global binance ‘da visa, mastarcard, advcash gibi birçok para yöntemi bulunmakta idi. Şimdi ise havale ve eft seçenekleri de arasına katılarak daha yüksek bir hacme sahip oldu.

TrBinance.com ‘un Binance firmasına ait olduğunu Binance.com ‘da yayınladıkları deklerasyonla buradan görebilirsiniz. Daha önceki Binance güvenilir mi? yazımızda Malta merkezli Binance firmasının 2018 ‘den buyana Dünyan ‘nın en büyük hacimli kripto para borsası belirtmiştik. Bununla ilgili Wikipedia ‘dan da bilgi edinebilirsiniz. Daha fazla bilgiye : https://www.bitcoinsatinal.co/binance-tr-guvenilir-mi/ adresinden ulaşabilirsiniz.